Проект рішення

проект рішення

 
 

 

                                                                                                                               ПРОЕКТ

                   

ВІКТОРІВСЬКА  СІЛЬСЬКА   РАДА                                          МАНЬКІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРКАСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

    

    РІШЕННЯ

 

від  _____                                            № _____/VІІ

 

Про встановлення місцевих податків

та зборів на території Вікторівської

сільської ради на 2021 рік

 

                Відповідно до Податкового кодексу України, Бюджетного кодексу України, керуючись пунктом 24 частини першої статті 26, статтями 59, 73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», постановою Кабінету Міністрів України від 24.05.2017 №483 «Про затвердження форм типових рішень про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки», з метою реалізації повноважень органів місцевого самоврядування щодо встановлення місцевих податків та зборів сільська рада вирішила:

         1. Установити на території Вікторівської сільської ради на 2021 рік:

         1.1. Ставки земельного податку згідно з додатком 1;

         1.1.2. пільги для фізичних та юридичних осіб, надані відповідно до пункту 284.1 статті 284 Податкового кодексу України, із сплати земельного податку за переліком згідно з додатком 2.

         1.2. Ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, згідно з додатком 3; 

         1.2.1. пільги для фізичних та юридичних осіб, надані відповідно до підпункту 266.4.2 пункту 266.4 статті 266 Податкового кодексу України, із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за переліком згідно з додатком 4.

         1.3. Ставки єдиного податку для фізичних осіб–підприємців:

         1.3.1. для першої групи платників єдиного податку встановити ставку у розмірі 10 відсотків до прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законодавством України на 01 січня податкового (звітного) року, з розрахунку на календарний місяць;

         1.3.2. для другої групи платників єдиного податку встановити ставку у розмірі 20 відсотків до мінімальної заробітної плати, встановленого законодавством України на 01 січня податкового (звітного) року, з розрахунку на календарний місяць.

         1.4. Ставку транспортного податку за легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000,00 гривень за кожен легковий автомобіль.

         2. Затвердити:

         2.1. Положення про порядок обчислення та сплату земельного податку та орендної плати за землю згідно з додатком 5.

         2.2. Положення про порядок обчислення та сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, згідно з додатком 6.

         2.3. Положення про порядок обчислення та сплати єдиного податку  згідно з додатком 7.

         2.4. Положення про порядок обчислення та сплати транспортного податку   згідно з додатком 8.

         3. Для здійснення контролю за нарахуванням та сплатою місцевих податків та зборів до  бюджету Вікторівської сільської ради направити рішення з додатками до Маньківської ДПІ Уманського управління ГУ ДФС у Черкаській області у паперовій та електронній формі.

         4. Оприлюднити дане рішення шляхом розміщення на офіційному веб-сайті Вікторівської сільської ради у десятиденний термін з дня його прийняття та підписання.

         5. Рішення набуває чинності з 01 січня 2021 року.

         6. Вважати таким, що втратило чинність з 01 січня 2021 року, рішення Вікторівської сільської ради від  26.06.2019  № 29-1/VІІ «Про встановлення місцевих податків та зборів на території Вікторівської сільської ради на 2020 рік».

         7. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію сільської ради з питань планування бюджету, фінансів та податків.

 

 

 

 

Сільський голова                                                                        В.В.Нечеснюк

 

 

 

Секретар сільської ради                                                                                                      О.П.Мовчан

 

Додаток 1

до  рішення Вікторівської

сільської ради

від __.___2020 №   -   /VІІ

 

СТАВКИ
земельного податку

Ставки встановлюються на 2021 рік та вводяться в дію
з  01 січня  2021 року.

Адміністративно-територіальні одиниці або населені пункти, або території об’єднаних територіальних громад, на які поширюється дія рішення ради:

Код області

Код району

Код
згідно з КОАТУУ

Найменування адміністративно-територіальної одиниці або населеного пункту, або території об’єднаної територіальної громади

71          71231    7123181001            Черкаська область, Маньківський район,                                                                                      село Вікторівка

Вид цільового призначення земель2

Ставки податку3
(відсотків нормативної грошової оцінки)

за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено (незалежно від місцезнаходження)

за земельні ділянки за межами населених пунктів, нормативну грошову оцінку яких не проведено

код2

найменування2

для юридичних осіб

для фізичних осіб

для юридичних осіб

для фізичних осіб

01

Землі сільськогосподарського призначення

01.01

Для ведення товарного сільськогосподарського виробництва4

0,6

0,6

0,6

0,6

01.02

Для ведення фермерського господарства4

1,0

1,0

1,0

1,0

01.03

Для ведення особистого селянського господарства4

0,6

0,6

0,6

0,6

01.04

Для ведення підсобного сільського господарства4

1,0

0,6

1,0

0,6

01.05

Для індивідуального садівництва4

0,0

0,6

0,0

0,6

01.06

Для колективного садівництва4

0,6

0,6

0,6

0,6

01.07

Для городництва4

0,0

0,6

0,0

0,6

01.08

Для сінокосіння і випасання худоби4

3,0

1,0

3,0

1,0

01.09

Для дослідних і навчальних цілей

1,0

1,0

1,0

1,0

01.10

Для пропаганди передового досвіду ведення сільського господарства

1,0

1,0

1,0

1,0

01.11

Для надання послуг у сільському господарстві

1,0

1,0

1,0

1,0

01.12

Для розміщення інфраструктури оптових ринків сільськогосподарської продукції

3,0

х

5,0

х

01.13

Для іншого сільськогосподарського призначення

3,0

1,0

5,0

1,0

01.14

Для цілей підрозділів 01.01-01.13 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду

1,0

1,0

1,0

1,0

02

Землі житлової забудови

02.01

Для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка)4

0,1

0,1

х

х

02.02

Для колективного житлового будівництва4

0,1

0,1

х

х

02.03

Для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку

0,1

0,1

х

х

02.04

Для будівництва і обслуговування будівель тимчасового проживання

0,1

0,1

х

х

02.05

Для будівництва індивідуальних гаражів

0,5

0,5

х

х

02.06

Для колективного гаражного будівництва

0,5

0,5

х

х

02.07

Для іншої житлової забудови 

0,5

0,5

х

х

02.08

Для цілей підрозділів 02.01-02.07 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду

0,3

0,3

х

х

03

Землі громадської забудови

03.01

Для будівництва та обслуговування будівель органів державної влади та місцевого самоврядування4

0,1

х

х

х

03.02

Для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти4

0,1

х

х

х

03.03

Для будівництва та обслуговування будівель закладів охорони здоров’я та соціальної допомоги4

0,1

х

х

х

03.04

Для будівництва та обслуговування будівель громадських та релігійних організацій4

0,1

х

х

х

03.05

Для будівництва та обслуговування будівель закладів культурно-просвітницького обслуговування4

0,1

х

х

х

03.06

Для будівництва та обслуговування будівель екстериторіальних організацій та органів4

х

х

х

х

03.07

Для будівництва та обслуговування будівель торгівлі

1,0

1,0

х

х

03.08

Для будівництва та обслуговування об’єктів туристичної інфраструктури та закладів громадського харчування

3,0

3,0

х

х

03.09

Для будівництва та обслуговування будівель кредитно-фінансових установ

3,0

х

х

х

03.10

Для будівництва та обслуговування будівель ринкової інфраструктури

3,0

3,0

х

х

03.11

Для будівництва та обслуговування будівель і споруд закладів науки

х

х

х

х

03.12

Для будівництва та обслуговування будівель закладів комунального обслуговування

1,0

х

х

х

03.13

Для будівництва та обслуговування будівель закладів побутового обслуговування 

1,0

0,5

х

х

03.14

Для розміщення та постійної діяльності органів ДСНС4

1,0

х

х

х

03.15

Для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови 

1,0

1,0

х

х

03.16

Для цілей підрозділів 03.01-03.15 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду

0,5

0,5

х

х

04

Землі природно-заповідного фонду

04.01

Для збереження та використання біосферних заповідників

х

х

х

х

04.02

Для збереження та використання природних заповідників4

1,0

х

х

х

04.03

Для збереження та використання національних природних парків4

х

х

х

х

04.04

Для збереження та використання ботанічних садів4

х

х

х

х

04.05

Для збереження та використання зоологічних парків

х

х

х

х

04.06

Для збереження та використання дендрологічних парків

х

х

х

х

04.07

Для збереження та використання парків - пам’яток садово-паркового мистецтва

х

х

х

х

04.08

Для збереження та використання заказників

1,0

х

1,0

х

04.09

Для збереження та використання заповідних урочищ

х

х

х

х

04.10

Для збереження та використання пам’яток природи

1,0

1,0

1,0

1,0

04.11

Для збереження та використання регіональних ландшафтних парків

х

х

х

х

05

Землі іншого природоохоронного призначення

06

Землі оздоровчого призначення (землі, що мають природні лікувальні властивості, які використовуються або можуть використовуватися
для профілактики захворювань і лікування людей)

06.01

Для будівництва і обслуговування санаторно-оздоровчих закладів4

х

х

х

х

06.02

Для розробки родовищ природних лікувальних ресурсів

х

х

х

х

06.03

Для інших оздоровчих цілей

х

х

х

х

06.04

Для цілей підрозділів 06.01-06.03 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду

х

х

х

х

07

Землі рекреаційного призначення

07.01

Для будівництва та обслуговування об’єктів рекреаційного призначення4

1,0

1,0

1,0

1,0

07.02

Для будівництва та обслуговування об’єктів фізичної культури і спорту4

1,0

1,0

1,0

1,0

07.03

Для індивідуального дачного будівництва

1,0

0,5

1,0

0,5

07.04

Для колективного дачного будівництва 

1,0

х

1,0

х

07.05

Для цілей підрозділів 07.01-07.04 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду

1,0

1,0

1,0

1,0

08

Землі історико-культурного призначення

08.01

Для забезпечення охорони об’єктів культурної спадщини 

1,0

х

1,0

х

08.02

Для розміщення та обслуговування музейних закладів

х

х

х

х

08.03

Для іншого історико-культурного призначення

1,0

х

1,0

х

08.04

Для цілей підрозділів 08.01-08.03 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду

1,0

х

1,0

х

09

Землі лісогосподарського призначення

09.01

Для ведення лісового господарства і пов’язаних з ним послуг 

0,1

0,1

0,1

0,1

09.02

Для іншого лісогосподарського призначення

0,1

0,1

0,1

0,1

09.03

Для цілей підрозділів 09.01-09.02 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду

0,1

0,1

0,1

0,1

10

Землі водного фонду

10.01

Для експлуатації та догляду за водними об’єктами

3,0

3,0

5,0

5,0

10.02

Для облаштування та догляду за прибережними захисними смугами

3,0

3,0

5,0

5,0

10.03

Для експлуатації та догляду за смугами відведення

3,0

3,0

3,0

3,0

10.04

Для експлуатації та догляду за гідротехнічними, іншими водогосподарськими спорудами і каналами

3,0

3,0

3,0

3,0

10.05

Для догляду за береговими смугами водних шляхів

х

х

х

х

10.06

Для сінокосіння

х

х

1,0

1,0

10.07

Для рибогосподарських потреб

3,0

3,0

3,0

3,0

10.08

Для культурно-оздоровчих потреб, рекреаційних, спортивних і туристичних цілей

1,0

1,0

1,0

1,0

10.09

Для проведення науково-дослідних робіт

х

х

х

х

10.10

Для будівництва та експлуатації гідротехнічних, гідрометричних та лінійних споруд

1,0

1,0

3,0

3,0

10.11

Для будівництва та експлуатації санаторіїв та інших лікувально-оздоровчих закладів у межах прибережних захисних смуг морів, морських заток і лиманів

х

х

х

х

10.12

Для цілей підрозділів 10.01-10.11 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду

1,0

1,0

1,0

1,0

11

Землі промисловості

11.01

Для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємствами, що пов’язані з користуванням надрами 

3,0

3,0

3,0

3,0

11.02

Для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості

3,0

3,0

3,0

3,0

11.03

Для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд будівельних організацій та підприємств

3,0

3,0

3,0

3,0

11.04

Для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд технічної інфраструктури (виробництва та розподілення газу, постачання пари та гарячої води, збирання, очищення та розподілення води)

3,0

3,0

5,0

3,0

11.05

Для цілей підрозділів 11.01-11.04 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду

3,0

3,0

3,0

3,0

12

Землі транспорту

12.01

Для розміщення та експлуатації будівель і споруд залізничного транспорту

3,0

3,0

5,0

5,0

12.02

Для розміщення та експлуатації будівель і споруд морського транспорту 

х

х

х

х

12.03

Для розміщення та експлуатації будівель і споруд річкового транспорту 

х

х

х

х

12.04

Для розміщення та експлуатації будівель і споруд автомобільного транспорту та дорожнього господарства4

3,0

3,0

3,0

3,0

12.05

Для розміщення та експлуатації будівель і споруд авіаційного транспорту

х

х

х

х

12.06

Для розміщення та експлуатації об’єктів трубопровідного транспорту

3,0

3,0

5,0

5,0

12.07

Для розміщення та експлуатації будівель і споруд міського електротранспорту

х

х

х

х

12.08

Для розміщення та експлуатації будівель і споруд додаткових транспортних послуг та допоміжних операцій

3,0

3,0

5,0

5,0

12.09

Для розміщення та експлуатації будівель і споруд іншого наземного транспорту

3,0

3,0

5,0

5,0

12.10

Для цілей підрозділів 12.01-12.09 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду

3,0

3,0

3,0

3,0

13

Землі зв’язку

13.01

Для розміщення та експлуатації об’єктів і споруд телекомунікацій

3,0

3,0

5,0

5,0

13.02

Для розміщення та експлуатації будівель та споруд об’єктів поштового зв’язку

3,0

3,0

3,0

3,0

13.03

Для розміщення та експлуатації інших технічних засобів зв’язку

3,0

3,0

5,0

5,0

13.04

Для цілей підрозділів 13.01-13.03, 13.05 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду

3,0

3,0

5,0

3,0

14

Землі енергетики

14.01

Для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об’єктів енергогенеруючих підприємств, установ і організацій 

3,0

х

5

х

14.02

Для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об’єктів передачі електричної та теплової енергії

3,0

х

5,0

х

14.03

Для цілей підрозділів 14.01-14.02 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду

3,0

х

5,0

х

15

Землі оборони

15.01

Для розміщення та постійної діяльності Збройних Сил4

3,0

х

3,0

td>

х

15.02

Для розміщення та постійної діяльності військових частин (підрозділів) Національної гвардії4

х

х

х

х

15.03

Для розміщення та постійної діяльності Держприкордонслужби4

х

х

х

х

15.04

Для розміщення та постійної діяльності СБУ4

х

х

х

х

15.05

Для розміщення та постійної діяльності Держспецтрансслужби4

х

х

х

х

15.06

Для розміщення та постійної діяльності Служби зовнішньої розвідки4

х

х

х

х

15.07

Для розміщення та постійної діяльності інших, утворених відповідно до законів, військових формувань4

3,0

х

3,0

х

15.08

Для цілей підрозділів 15.01-15.07 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду

3,0

х

3,0

х

16

Землі запасу

1,0

1,0

1,0

1,0

17

Землі резервного фонду

1,0

1,0

1,0

1,0

18

Землі загального користування4

1,0

1,0

1,0

1,0

19

Для цілей підрозділів 16-18 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду

1,0

1,0

1,0

1,0

 

 

 

 

Секретар сільської ради                                                                О.П.Мовчан

 

Додаток 2
                                                                                              до рішення Вікторівської                                                                                 сільської ради                                                                                                   від ____.2020  №____/VІІ

 

ПЕРЕЛІК
пільг для фізичних та юридичних осіб, наданих
відповідно до пункту 284.1 статті 284 Податкового
кодексу України, із сплати земельного податку
 

Пільги встановлюються на 2021 рік та вводяться в дію
 з  01 січня 2021 року.

Адміністративно-територіальні одиниці або населені пункти, або території об’єднаних територіальних громад, на які поширюється дія рішення ради:

Код області

Код району

Код згідно з КОАТУУ

Найменування адміністративно-територіальної одиниці
або населеного пункту, або території об’єднаної територіальної громади

  71                    71231              7123181001             Черкаська область, Маньківський                                                                                                 район,  село Вікторівка

Група платників, категорія/цільове призначення
земельних ділянок

Розмір пільги
(відсотків суми податкового зобов’язання за рік)

Органи місцевого самоврядування, інші установи та заклади, які повністю або частково утримуються за рахунок місцевого бюджету

 

100

 

 

 

Секретар сільської ради                                                                О.П.Мовчан

 

Додаток 5

                                                                                    

                                                                                     ЗАТВЕРДЖЕНО

                                                                                     Рішення Вікторівської                                                                                      сільської ради                                                                                                   від _______ №______/VII 

 

ПОЛОЖЕННЯ

про порядок обчислення та сплату земельного податку

та орендної плати за землю на території Вікторівської сільської ради

 

1. Загальні положення

         1.1. Положення про порядок обчислення та сплати плати за землю (далі – Положення) визначає правові засади справляння плати за землю та її елементи у відповідності до Податкового кодексу України.

         1.2. Плата за землю входить до складу податку на майно, який належить до місцевих податків.

         1.3. Терміни, наведені у цьому Положенні, вживаються у значеннях, визначених у Податковому кодексі України.

         1.4. Норми цього Положення є обов’язковими для дотримання фізичними та юридичними особами – власниками земельних ділянок та землекористувачами, органами виконавчої влади, що реалізовують державну політику у сфері земельних відносин, а також суб‘єктами державної реєстрації прав та державними реєстраторами прав на нерухоме майно.

         1.5. Плата за землю справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

 

2. Платники земельного податку

         2.1. Платниками податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв), землекористувачі, чиї земельні ділянки розташовані на території  Вікторівської сільської ради.

         2.2. Особливості справляння податку суб’єктами господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, встановлюються главою 1 розділу XIV Податкового кодексу України.

 

3. Об’єкти оподаткування

         3.1. Об’єктами оподаткування є земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні та земельні частки (паї), які перебувають у власності.

 

4. База оподаткування земельним податком

         4.1. Базою оподаткування є нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого Податковим кодексом України або площа земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено.

         4.2. Рішення Вікторівської сільської ради щодо нормативної грошової оцінки земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів, офіційно оприлюднюється радою до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування нормативної грошової оцінки земель або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом.

         4.3. Податок за лісові землі справляється як складова рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів у порядку, визначеному Податковим кодексом України.

 

5. Ставка земельного податку та податковий період

         5.1. Ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі не більше 3 відсотків від їх нормативної грошової оцінки, для земель загального користування - не більше 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки, а для сільськогосподарських угідь - не менше 0,3 відсотка та не більше 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки, а для лісових земель - не більше 0,1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки.

         Ставка податку за земельні ділянки, розташовані за межами населеного  пункту або в межах населеного пункту, встановлюється у розмірі не більше 5 відсотків від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі   по Черкаській області, а для сільськогосподарських угідь - не менше 0,3 відсотка та не більше 5 відсотків від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі   по області, а для лісових земель - не більше 0,1 відсотка від нормативної грошової оцінки площі ріллі по області.

         5.2. Базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік.

         5.3. Базовий податковий (звітний) рік починається 1 січня і закінчується 31 грудня того ж року (для новостворених підприємств та організацій, а також у зв'язку із набуттям права власності та/або користування на нові земельні ділянки може бути меншим 12 місяців).

 

6. Пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб

         6.1. Від сплати податку звільняються:

         6.1.1. особи з інвалідністю першої і другої групи;

         6.1.2. фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

         6.1.3. пенсіонери (за віком);

         6.1.4. ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

         6.1.5. фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

         6.2. Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб підпунктом 6.1. цього Положення, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм:

         6.2.1. для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари;

         6.2.2. для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більш як 0,25 гектара, в селищах – не більш як 0,15 гектара, в містах – не більш як 0,10 гектара;

         6.2.3. для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 гектара;

         6.2.4. для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара;

         6.2.5. для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара.

         6.3. Від сплати податку звільняються на період дії єдиного податку четвертої групи власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі за умови передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в оренду платнику єдиного податку четвертої групи.

         6.4. Якщо фізична особа, визначена у підпункті 6.1. цього Положення, має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, то така особа до 1 травня поточного року подає письмову заяву у довільній формі до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки про самостійне обрання або зміну земельної ділянки для застосування пільги. Пільга починає застосовуватися до обраної земельної ділянки з базового податкового (звітного) періоду, у якому подано таку заяву.

          

7. Пільги щодо сплати земельного податку для юридичних осіб

         7.1. Від сплати податку звільняються:

         7.1.1 дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади незалежно від форми власності і джерел фінансування, заклади культури,  охорони здоров’я,   які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.

           

8. Земельні ділянки, які не підлягають оподаткуванню

земельним податком

         8.1. Не сплачується податок за:

         8.1.1. землі дорожнього господарства автомобільних доріг загального користування – землі під проїзною частиною, узбіччям, земляним полотном, декоративним озелененням, резервами, кюветами, мостами, штучними спорудами, тунелями, транспортними розв'язками, водопропускними спорудами, підпірними стінками, шумовими екранами, очисними спорудами і розташованими в межах смуг відведення іншими дорожніми спорудами та обладнанням, а також землі, що знаходяться за межами смуг відведення, якщо на них розміщені споруди, що забезпечують функціонування автомобільних доріг, а саме:

– паралельні об'їзні дороги, поромні переправи, снігозахисні споруди і насадження, протилавинні та протисельові споруди, вловлюючі з'їзди, захисні насадження, шумові екрани, очисні споруди;

– майданчики для стоянки транспорту і відпочинку, склади, гаражі, резервуари для зберігання паливно-мастильних матеріалів, комплекси для зважування великогабаритного транспорту, виробничі бази, штучні та інші споруди, що перебувають у державній власності, власності державних підприємств або власності господарських товариств, у статутному капіталі яких 100% акцій (часток, паїв) належить державі;

         8.1.2. земельні ділянки сільськогосподарських підприємств усіх форм власності та фермерських (селянських) господарств, зайняті молодими садами, ягідниками та виноградниками до вступу їх у пору плодоношення, а також гібридними насадженнями, генофондовими колекціями та розсадниками багаторічних плодових насаджень;

         8.1.3. земельні ділянки кладовищ;

         8.1.4. земельні ділянки, надані для будівництва і обслуговування культових та інших будівель, необхідних для забезпечення діяльності релігійних організацій України, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законом порядку.

 

9. Особливості користування пільгами по платі за землю

         9.1. Якщо право на пільгу у платника виникає протягом року, то він звільняється від сплати податку починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому виникло це право. У разі втрати права на пільгу протягом року податок сплачується починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому втрачено це право.

         9.2. Якщо платники податку, які користуються пільгами з цього податку, надають в оренду земельні ділянки, окремі будівлі, споруди або їх частини, податок за такі земельні ділянки та земельні ділянки під такими будівлями (їх частинами) сплачується на загальних підставах з урахуванням прибудинкової території. Ця норма не поширюється на бюджетні установи у разі надання ними будівель, споруд (їх частин) в тимчасове користування (оренду) іншим бюджетним установам, дошкільним, загальноосвітнім навчальним закладам незалежно від форм власності і джерел фінансування.

 

10. Порядок обчислення плати за землю та строки подання звітності

         Обчислення сум податку здійснюється відповідно до вимог пунктів 286.1- 286.7 статті 286 Податкового кодексу України у наступному порядку:

         10.1. Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру. Центральні органи виконавчої влади, що реалізують державну політику у сфері земельних відносин та у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, у сфері будівництва щомісяця, але не пізніше 10 числа наступного місяця, а також за запитом відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки подають інформацію, необхідну для обчислення і справляння плати за землю, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

         10.2. Платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Податкового

кодексу України, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

         10.3. Платник плати за землю має право подавати щомісяця звітну податкову декларацію, що звільняє його від обов’язку подання податкової декларації не пізніше 20 лютого поточного року, протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним.

         10.4. За нововідведені земельні ділянки або за новоукладеними договорами оренди землі платник плати за землю подає податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним. У разі зміни протягом року об’єкта та/або бази оподаткування платник плати за землю подає податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися такі зміни.

         10.5. Нарахування фізичним особам сум податку проводиться контролюючими органами (за місцем знаходження земельної ділянки), які надсилають (вручають) платникові за місцем його реєстрації до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку, визначеному статтею 58 Податкового кодексу України.

         У разі переходу права власності на земельну ділянку від одного власника – юридичної або фізичної особи до іншого протягом календарного року податок сплачується попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому припинилося право власності на зазначену земельну ділянку, а новим власником – починаючи з місяця, в якому він набув право власності.

         У разі переходу права власності на земельну ділянку від одного власника – фізичної особи до іншого протягом календарного року контролюючий орган надсилає (вручає) податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

         Якщо такий перехід відбувається після 1 липня поточного року, то контролюючий орган надсилає (вручає) попередньому власнику нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

         10.6. За земельну ділянку, на якій розташована будівля, що перебуває у спільній власності кількох юридичних або фізичних осіб, податок нараховується з урахуванням прибудинкової території кожному з таких осіб:

– у рівних частинах – якщо будівля перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділена в натурі, або одній з таких осіб-власників, визначеній за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;

– пропорційно належній частці кожної особи – якщо будівля перебуває у спільній частковій власності;

– пропорційно належній частці кожної особи – якщо будівля перебуває у спільній сумісній власності і поділена в натурі.

         За земельну ділянку, на якій розташована будівля, що перебуває у користуванні кількох юридичних або фізичних осіб, податок нараховується кожному з них пропорційно тій частині площі будівлі, що знаходиться в їх користуванні, з урахуванням прибудинкової території.

         10.7. Юридична особа зменшує податкові зобов’язання із земельного податку на суму пільг, які надаються фізичним особам відповідно до пункту 5 цього Положення за земельні ділянки, що знаходяться у їх власності або постійному користуванні і входять до складу земельних ділянок такої юридичної особи. Такий порядок також поширюється на визначення податкових зобов'язань із земельного податку юридичною особою за земельні ділянки, які відведені в порядку, встановленому Законом України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» для безоплатного паркування (зберігання) легкових автомобілів, якими керують інваліди з ураженням опорно-рухового апарату, члени їх сімей, яким відповідно до порядку забезпечення інвалідів автомобілями передано право керування автомобілем, та законні представники недієздатних інвалідів або дітей-інвалідів, які перевозять інвалідів (дітей-інвалідів) з ураженням опорно-рухового апарату.

 

11. Строки та порядок сплати плати за землю

         11.1. Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

         У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.

         11.2. Облік фізичних осіб – платників податку і нарахування відповідних сум проводяться контролюючими органами за місцем знаходження земельної ділянки щороку до 1 травня.

         11.3. Податкове зобов’язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

         11.4. Податкове зобов’язання з плати за землю, визначене у податковій декларації, у тому числі за нововідведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

         11.5. Податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

         11.6. При переході права власності на будівлю, споруду (їх частину) податок за земельні ділянки, на яких розташовані такі будівлі, споруди (їх частини), з урахуванням прибудинкової території сплачується на загальних підставах з дати державної реєстрації права власності на таку земельну ділянку.

         11.7. У разі надання в оренду земельних ділянок (у межах населених пунктів), окремих будівель (споруд) або їх частин власниками та землекористувачами податок за площі, що надаються в оренду, обчислюється з дати укладення договору оренди земельної ділянки або з дати укладення договору оренди будівель (їх частин).

         11.8. Власник нежилого приміщення (його частини) у багатоквартирному жилому будинку сплачує до бюджету податок за площі під такими приміщеннями (їх частинами) з урахуванням пропорційної частки прибудинкової території з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно.

 

12. Орендна плата

         12.1. Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.

         Спеціаліст з земельних питань Вікторівської сільської ради до 1 лютого подає контролюючому органу переліки орендарів, з якими укладено договори оренди землі на поточний рік, та інформує відповідний контролюючий орган про укладення нових, внесення змін до існуючих договорів оренди землі та їх розірвання до 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися зазначені зміни. Форма надання інформації затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.

Договір оренди земель державної і комунальної власності укладається за типовою формою, затвердженою Кабінетом Міністрів України.

         12.2. Платником орендної плати є орендар земельної ділянки.

         12.3. Об’єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду.

         12.4. Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем.   

         12.5. Розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу:

         12.5.1. не може бути меншою за розмір земельного податку:

         для земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких проведено, - у розмірі не більше 3 відсотків їх нормативної грошової оцінки, для земель загального користування - не більше 1 відсотка їх нормативної грошової оцінки, для сільськогосподарських угідь - не менше 0,3 відсотка та не більше 1 відсотка їх нормативної грошової оцінки;

         для земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено, - у розмірі не більше 5 відсотків нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі   по Черкаській області, для сільськогосподарських угідь - не менше 0,3 відсотка та не більше 5 відсотків нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі  по області;

12.5.2. не може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки;

12.5.3. може перевищувати граничний розмір орендної плати, встановлений у підпункті 12.5.2, у разі визначення орендаря на конкурентних засадах.

12.6. Плата за суборенду земельних ділянок не може перевищувати орендної плати.

         12.7. Податковий період, порядок обчислення орендної плати, строк сплати та порядок її зарахування до сільського бюджету застосовується відповідно до вимог пунктів 11- 12 цього Положення.

 

13. Індексація нормативної грошової оцінки земель

         13.1. Для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок.

Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин здійснює управління у сфері оцінки земель та земельних ділянок.

         13.2. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин за індексом споживчих цін за попередній рік щороку розраховує величину коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель, на який індексується нормативна грошова оцінка сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення за станом на 1 січня поточного року, що визначається за формулою:

                                                        Кi = І:100,

         де І - індекс споживчих цін за попередній рік.

         У разі якщо індекс споживчих цін перевищує 115 відсотків, такий індекс застосовується із значенням 115.

         Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель застосовується кумулятивно залежно від дати проведення нормативної грошової оцінки земель.

 

14. Відповідальність за порушення податкового законодавства

та контроль відповідними органами

         14.1. Контроль за дотриманням вимог податкового законодавства України щодо справляння плати за землю на території Вікторівської сільської ради здійснюють відповідні контролюючі органи.

         14.2. За порушення податкового та іншого законодавства України при справлянні плати за землю, за неподання чи порушення порядку заповнення та термінів подання податкової декларації контролюючим органам, за недостовірність наданої інформації платники податку несуть відповідальність відповідно до чинного законодавства України.

 

 

 

Сільський голова                                                                           В.В.Нечеснюк

 

Додаток 6

                                                                                    

                                                                                     ЗАТВЕРДЖЕНО

                                                                                     Рішення Вікторівської

                                                                                     сільської ради                                                                                                   від _____ 2020 № ____/VII 

 

                                                                          

ПОЛОЖЕННЯ

про порядок обчислення та сплати податку на нерухоме майно,

відмінне від земельної ділянки, на території  Вікторівської сільської ради

 

1. Загальні положення

         1.1. Положення про порядок обчислення та сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі у тексті – Положення), визначає правові засади справляння податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та його елементи у відповідності до Податкового кодексу України.

         1.2. Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, входить до складу податку на майно, який належить до місцевих податків.

         1.3. Терміни, наведені у цьому Положенні вживаються у значеннях, визначених у Податковому кодексі України.

         1.4. Норми цього Положення є обов’язковими для дотримання фізичними та юридичними особами – власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, контролюючими органами, а також суб'єктами державної реєстрації прав на нерухоме майно та державними реєстраторами прав на нерухоме майно.

 

2. Платники податку

         2.1. Платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об‘єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, розташованої на території Вікторівської сільської ради.

         2.2. Визначення платників податку в разі перебування об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості у спільній частковій або спільній сумісній власності кількох осіб:

- якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку;

- якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений в натурі, платником податку є одна з таких осіб-власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;

- якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб і поділений між ними в натурі,

платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку.

 

3. Об’єкти оподаткування

         3.1. Об’єктом оподаткування є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка.

         3.2. Не є об’єктом оподаткування:

– об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, а також організацій, створених ними в установленому порядку, що повністю утримуються за рахунок відповідно державного чи місцевого бюджету і є неприбутковими (їх спільній власності);

– житлова нерухомість непридатна для проживання, у тому числі у зв’язку з аварійним станом, визнана такою згідно з рішенням Вікторівської сільської ради;

– об’єкти житлової нерухомості, в тому числі їх частки, що належать дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа, визнаним такими відповідно до закону, дітям-інвалідам, які виховуються одинокими матерями (батьками), але не більше одного такого об’єкта на дитину;

– об’єкти нежитлової нерухомості, які використовуються суб’єктами господарювання малого та середнього бізнесу, що провадять свою діяльність в малих архітектурних формах та на ринках;

– будівлі промисловості, зокрема виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств;

– будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників, призначені для використання безпосередньо у сільськогосподарській діяльності;

– об’єкти нерухомості, що перебувають у власності релігійних організацій, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законом порядку, та використовуються виключно для забезпечення їхньої статутної діяльності, включаючи ті, в яких здійснюють діяльність засновані такими релігійними організаціями добродійні заклади (притулки, інтернати, лікарні тощо), крім об’єктів нерухомості, в яких здійснюється виробнича та/або господарська діяльність;

– будівлі дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів незалежно від форми власності та джерел фінансування, що використовуються для надання освітніх послуг;

– об’єкти житлової нерухомості, які належать багатодітним або прийомним сім’ям, у яких виховується п’ять та більше дітей.

 

4. База оподаткування

         4.1. Базою оподаткування є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.

         4.2. База оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності.

         4.3. База оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності юридичних осіб, обчислюється такими особами самостійно виходячи із загальної площі кожного окремого об’єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об’єкт.

 

5. Пільги із сплати податку

         5.1. База оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи - платника податку, зменшується:

         а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 60 кв. метрів;

         б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 120 кв. метрів;

         в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/ квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), – на 180 кв. метрів. Таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік).

         5.2. Установити, що  Вікторівська сільська рада  встановлює пільги з податку, що сплачується на території ради, з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, громадських об’єднань, благодійних організацій, релігійних організацій України, статути (положення) яких зареєстровані у встановленому законом порядку, та використовуються для забезпечення діяльності, передбаченої такими статутами (положеннями).

         Пільги з податку, що сплачується на території ради з об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, для фізичних осіб визначаються виходячи з їх майнового стану та рівня доходів.

         Пільги з податку, що сплачується на території ради з об’єктів нежитлової нерухомості, встановлюються залежно від майна, яке є об’єктом оподаткування.

         5.3. Пільги з податку, передбачені підпунктами 5.1. та 5.2. цього пункту, для фізичних осіб не застосовуються до:

– об’єкта/об’єктів оподаткування, якщо площа такого/таких об’єкта/об’єктів перевищує п’ятикратний розмір неоподатковуваної площі, встановленої підпунктом 5.1. цього пункту;

– об’єкта/об’єктів оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності).

          

6. Ставки податку та податковий період

         6.1. Ставки податку для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб на території  Вікторівської сільської ради, встановлюються рішенням сільської ради залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об’єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 1,5 відсотка розміру мінімальної заробітної плати,

встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування.

         6.2. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

 

7. Порядок обчислення суми податку та строки подання звітності

         Обчислення сум податку здійснюється відповідно до вимог пунктів 266.7 та 266.8 статті 266 Податкового кодексу України у наступному порядку:

         7.1 Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості у такому порядку:

         а) за наявності у власності платника податку одного об’єкта житлової нерухомості, в тому числі його частки, податок обчислюється, виходячи з бази оподаткування, зменшеної відповідно до підпунктів "а" або "б" підпункту 5.1 пункту 5 цього Положення, та відповідної ставки податку, встановленої Вікторівською сільською радою;

         б) за наявності у власності платника податку більше одного об’єкта житлової нерухомості одного типу, в тому числі їх часток, податок обчислюється виходячи із сумарної загальної площі таких об’єктів, зменшеної відповідно до підпунктів "а" або "б" підпункту 5.1 пункту 5 цього Положення, та відповідної ставки податку, встановленої Вікторівською сільською радою;

         в) за наявності у власності платника податку об’єктів житлової нерухомості різних видів, у тому числі їх часток, податок обчислюється виходячи із сумарної загальної площі таких об’єктів, зменшеної відповідно до підпункту "в" підпункту 5.1 пункту 5 цього Положення, та відповідної

ставки податку, встановленої Віторівською сільською радою;

         г) сума податку, обчислена з урахуванням підпунктів "б" і "в" цього пункту, розподіляється контролюючим органом пропорційно до питомої ваги загальної площі кожного з об’єктів житлової нерухомості;

         ґ) за наявності у власності платника податку об’єкта (об’єктів) житлової нерухомості, у тому числі його частки, що перебуває у власності фізичної чи юридичної особи-платника податку, загальна площа якого перевищує 300 кв. метрів (для квартири) та/або 500 кв. метрів (для будинку), сума податку, розрахована відповідно до підпунктів "а"-"г" цього пункту, збільшується на

25 тис. гривень на рік за кожен такий об’єкт житлової нерухомості (його частку).

         Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості виходячи із загальної площі кожного з об’єктів нежитлової нерухомості та відповідної ставки податку.

         7.2. Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку, обчисленого згідно з підпунктом 7.1 цього Положення та відповідні платіжні реквізити для зарахування податку, надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).

         Щодо новоствореного (нововведеного) об’єкта житлової та/або нежитлової нерухомості податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.

         Контролюючі органи за місцем проживання (реєстрації) платників податку в десятиденний строк інформують відповідні контролюючі органи за місцезнаходженням об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості про надіслані (вручені) платнику податку податкові повідомлення-рішення про сплату податку у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

         Нарахування податку та надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень про сплату податку фізичним особам-нерезидентам здійснюють контролюючі органи за місцезнаходженням об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності таких нерезидентів.

         7.3. Платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо:

– об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;

– розміру загальної площі об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;

– права на користування пільгою із сплати податку;

– розміру ставки податку;

– нарахованої суми податку.

         У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, контролюючий орган за місцем проживання (реєстрації) платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

         7.4. Органи державної реєстрації прав на нерухоме майно, а також органи, що здійснюють реєстрацію місця проживання фізичних осіб, зобов’язані щокварталу у 15-денний строк після закінчення податкового (звітного) кварталу подавати контролюючим органам відомості, необхідні для розрахунку та справляння податку фізичними та юридичними особами, за місцем розташування такого об’єкта нерухомого майна станом на перше число відповідного кварталу в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

         7.5. Платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об’єкта/об’єктів оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Податкового кодексу України, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

         Щодо новоствореного (нововведеного) об’єкта житлової та/або нежитлової нерухомості декларація юридичною особою-платником подається протягом 30 календарних днів з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.

         7.6. У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом календарного року податок обчислюється для попереднього власника за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому припинилося право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а для нового власника – починаючи з місяця, в якому він набув право власності.

         Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

 

8. Строки сплати податку

         8.1. Податкове зобов’язання за звітний рік з податку сплачується:

– фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

– юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

 

9. Відповідальність за порушення податкового законодавства

та контроль відповідними органами

         9.1. Контроль за дотриманням вимог податкового законодавства України щодо справляння податку на нерухоме майно, відмінного від земельної ділянки, на території Вікторівської  сільської ради здійснюють відповідні контролюючі органи.

         9.2. За порушення податкового та іншого законодавства України при сплаті податку на нерухоме майно, відмінного від земельної ділянки, за неподання чи порушення порядку заповнення та термінів подання податкової декларації контролюючим органам, за недостовірність наданої інформації платники податку несуть відповідальність відповідно до чинного законодавства України.

 

 

 

Сільський голова                                                                           В.В.Нечеснюк

 

 

Додаток 7

                                                                                             

                                                                                     ЗАТВЕРДЖЕНО

                                                                                     Рішення Вікторівської

                                                                                     сільської ради                                                                                                   від ________ № ______/VII 

 

 

ПОЛОЖЕННЯ

про порядок обчислення та сплати єдиного податку

на території  Вікторівської сільської ради

 

1. Загальні положення

         1.1. Спрощена система оподаткування, обліку та звітності – особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів на сплату єдиного податку в порядку та на умовах, визначених Податковим кодексом України, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності.

         1.2. Юридична особа чи фізична особа-підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування та зареєструватися платником єдиного податку в порядку і на умовах, визначених Податковим кодексом України та цим Положенням.

         1.3. Суб’єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на такі групи платників єдиного податку:

         1) перша група – фізичні особи-підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 300 тис. гривень;

         2) друга група – фізичні особи-підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

- не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;

- обсяг доходу не перевищує 1,5 млн. гривень.

         Дія цього підпункту не поширюється на фізичних осіб-підприємців, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна (група 70.31 КВЕД ДК 009:2005), а також здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння. Такі фізичні особи-підприємці належать виключно до третьої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для такої групи;

         3) третя група – фізичні особи-підприємці, які не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена та юридичні особи - суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 5,0 млн. гривень;

         4) четверта група – сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка

сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75%.

         1.4. При розрахунку загальної кількості осіб, які перебувають у трудових відносинах з платником єдиного податку-фізичною особою, не враховуються наймані працівники, які перебувають у відпустці у зв’язку з вагітністю і пологами та у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею передбаченого законодавством віку, а також працівники, призвані на військову

службу під час мобілізації, на особливий період. При розрахунку середньооблікової кількості працівників застосовується визначення, встановлене Податковим кодексом України.

         1.5. Не можуть бути платниками єдиного податку першої-третьої груп:

         1.5.1. суб’єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи-підприємці), які здійснюють:

– діяльність з організації, проведення азартних ігор, лотерей (крім розповсюдження лотерей), парі (букмекерське парі, парі тоталізатора);

– обмін іноземної валюти;

– виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів та діяльності фізичних осіб, пов'язаної з роздрібним продажем пива та столових вин);

– видобуток, виробництво, реалізацію дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, у тому числі органогенного утворення (крім виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння);

– видобуток, реалізацію корисних копалин, крім реалізації корисних копалин місцевого значення;

– діяльність у сфері фінансового посередництва, крім діяльності у сфері страхування, яка здійснюється страховими агентами, визначеними Законом України «Про страхування», сюрвейєрами, аварійними комісарами та аджастерами, визначеними Податковим кодексом України;

– діяльність з управління підприємствами;

– діяльність з надання послуг пошти (крім кур’єрської діяльності) та зв’язку (крім діяльності, що не підлягає ліцензуванню);

– діяльність з продажу предметів мистецтва та антикваріату, діяльність з організації торгів (аукціонів) виробами мистецтва, предметами колекціонування або антикваріату;

– діяльність з організації, проведення гастрольних заходів;

         1.5.2. фізичні особи-підприємці, які здійснюють технічні випробування та дослідження (группа 74.3 КВЕД ДК 009:2005), діяльність у сфері аудиту;

         1.5.3. фізичні особи-підприємці, які надають в оренду земельні ділянки, загальна площа яких перевищує 0,2 гектара, житлові приміщення та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 100 кв. метрів, нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 300 кв. метрів;

         1.5.4. страхові (перестрахові) брокери, банки, кредитні спілки, ломбарди, лізингові компанії, довірчі товариства, страхові компанії, установи накопичувального пенсійного забезпечення, інвестиційні фонди і компанії, інші фінансові установи, визначені законом; реєстратори цінних паперів;

         1.5.5. суб’єкти господарювання, у статутному капіталі яких сукупність часток, що належать юридичним особам, які не є платниками єдиного податку, дорівнює або перевищує 25%;

         1.5.6. представництва, філії, відділення та інші відокремлені підрозділи юридичної особи, яка не є платником єдиного податку;

         1.5.7. фізичні та юридичні особи-нерезиденти;

         1.5.8. платники податків, які на день подання заяви про реєстрацію платником єдиного податку мають податковий борг, крім безнадійного податкового боргу, що виник внаслідок дії обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин).

         1.6. Не можуть бути платниками єдиного податку четвертої групи:

         1.6.1. суб’єкти господарювання, у яких понад 50% доходу, отриманого від продажу сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки, становить дохід від реалізації декоративних рослин (за винятком зрізаних квітів, вирощених на угіддях, які належать сільськогосподарському товаровиробнику на праві власності або надані йому в користування, та продуктів їх переробки), диких тварин і птахів, хутряних виробів і хутра (крім

хутрової сировини);

         1.6.2. суб’єкти господарювання, що провадять діяльність з виробництва підакцизних товарів, крім виноматеріалів виноградних (коди згідно з УКТ ЗЕД 2204 29 - 2204 30), вироблених на підприємствах первинного виноробства для підприємств вторинного виноробства, які використовують такі виноматеріали для виробництва готової продукції, а також крім електричної енергії, виробленої кваліфікованими когенераційними установками та/або з відновлюваних джерел енергії (за умови, що дохід від реалізації такої енергії не перевищує 25% доходу від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) такого суб’єкта господарювання);

         1.6.3. суб’єкт господарювання, який станом на 1 січня базового (звітного) року має податковий борг, за винятком безнадійного податкового боргу, який виник внаслідок дії обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин).

         1.7. Платники єдиного податку першої-третьої груп повинні здійснювати розрахунки за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) виключно в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій).

         1.8. Під побутовими послугами населенню, які надаються першою та другою группами платників єдиного податку, розуміються такі види послуг:

– виготовлення взуття за індивідуальним замовленням;

– послуги з ремонту взуття;

– виготовлення швейних виробів за індивідуальним замовленням;

– виготовлення виробів із шкіри за індивідуальним замовленням;

– виготовлення виробів з хутра за індивідуальним замовленням;

– виготовлення спіднього одягу за індивідуальним замовленням;

– виготовлення текстильних виробів та текстильної галантереї за індивідуальним замовленням;

– виготовлення головних уборів за індивідуальним замовленням;

– додаткові послуги до виготовлення виробів за індивідуальним замовленням;

– послуги з ремонту одягу та побутових текстильних виробів;

– виготовлення та в’язання трикотажних виробів за індивідуальним замовленням;

– послуги з ремонту трикотажних виробів;

– виготовлення килимів та килимових виробів за індивідуальним замовленням;

– послуги з ремонту та реставрації килимів та килимових виробів;

– виготовлення шкіряних галантерейних та дорожніх виробів за індивідуальним замовленням;

– послуги з ремонту шкіряних галантерейних та дорожніх виробів;

– виготовлення меблів за індивідуальним замовленням;

– послуги з ремонту, реставрації та поновлення меблів;

– виготовлення теслярських та столярних виробів за індивідуальним замовленням;

– технічне обслуговування та ремонт автомобілів, мотоциклів, моторолерів і мопедів за індивідуальним замовленням;

– послуги з ремонту радіотелевізійної та іншої аудіо- і відеоапаратури;

– послуги з ремонту електропобутової техніки та інших побутових приладів;

– послуги з ремонту годинників;

– послуги з ремонту велосипедів;

– послуги з технічного обслуговування і ремонту музичних інструментів;

– виготовлення металовиробів за індивідуальним замовленням;

– послуги з ремонту інших предметів особистого користування, домашнього вжитку та

металовиробів;

– виготовлення ювелірних виробів за індивідуальним замовленням;

– послуги з ремонту ювелірних виробів;

– прокат речей особистого користування та побутових товарів;

– послуги з виконання фоторобіт;

– послуги з оброблення плівок;

– послуги з прання, оброблення білизни та інших текстильних виробів;

– послуги з чищення та фарбування текстильних, трикотажних і хутрових виробів;

– вичинка хутрових шкур за індивідуальним замовленням;

– послуги перукарень;

– ритуальні послуги;

– послуги, пов'язані з сільським та лісовим господарством;

– послуги домашньої прислуги;

– послуги, пов’язані з очищенням та прибиранням приміщень за індивідуальним замовленням.

 

2. Порядок визначення доходів та їх склад для платників

єдиного податку

         2.1. Доходом платника єдиного податку є:

– для фізичної особи-підприємця – дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній підпунктом 2.3 цього Положення.

         При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності;

– для юридичної особи – будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній підпунктом 2.3. цього Положення.

         2.2. При продажу основних засобів юридичними особами-платниками єдиного податку дохід визначається як сума коштів, отриманих від продажу таких основних засобів. Якщо основні засоби продані після їх використання протягом 12 календарних місяців з дня введення в експлуатацію, дохід визначається як різниця між сумою коштів, отриманою від продажу таких основних засобів, та їх залишковою балансовою вартістю, що склалася на день продажу.

         2.3. До суми доходу платника єдиного податку включається вартість безоплатно отриманих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг). Безоплатно отриманими вважаються товари (роботи, послуги), надані платнику єдиного податку згідно з письмовими договорами дарування та іншими письмовими договорами, укладеними згідно із законодавством, за якими не передбачено грошової або іншої компенсації вартості таких товарів (робіт, послуг) чи їх повернення, а також товари, передані платнику єдиного податку на відповідальне зберігання і використані таким платником єдиного податку.

         До суми доходу платника єдиного податку третьої групи, який є платником податку на додану вартість за звітний період також включається сума кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності.

         До суми доходу платника єдиного податку третьої групи (юридичні особи) за звітний період включається вартість реалізованих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг), за які отримана попередня оплата (аванс) у період сплати інших податків і зборів, визначених Податковим кодексом України.

         2.4. У разі надання послуг, виконання робіт за договорами доручення, комісії, транспортного експедирування або за агентськими договорами доходом є сума отриманої винагороди повіреного (агента).

         2.5. Дохід, виражений в іноземній валюті, перераховується у гривнях за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим Національним банком України на дату отримання такого доходу.

         2.6. Датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг).

         Для платника єдиного податку третьої групи, який є платником податку на додану вартість, датою отримання доходу є дата списання кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності.

         Для платника єдиного податку третьої групи (юридичні особи) датою отримання доходу також є дата відвантаження товарів (виконання робіт, надання послуг), за які отримана попередня оплата (аванс) у період сплати інших податків і зборів, визначених Податковим кодексом України.

         2.7. У разі здійснення торгівлі товарами або послугами з використанням торговельних автоматів чи іншого подібного обладнання, що не передбачає наявності реєстратора розрахункових операцій, датою отримання доходу вважається дата вилучення з таких торговельних апаратів та/або подібного обладнання грошової виручки.

         2.8. У разі якщо торгівля товарами (роботами, послугами) через торговельні автомати здійснюється з використанням жетонів, карток та/або інших замінників грошових знаків, виражених у грошовій одиниці України, датою отримання доходу вважається дата продажу таких жетонів, карток та/або інших замінників грошових знаків, виражених у грошовій одиниці України.

         2.9. Доходи фізичної особи – платника єдиного податку, отримані в результаті провадження господарської діяльності та оподатковані згідно з цим Положенням, не включаються до складу загального річного оподатковуваного доходу фізичної особи, визначеного відповідно до розділу IV Податкового кодексу України.

         2.10. Не є доходом суми податків і зборів, утримані (нараховані) платником єдиного податку під час здійснення ним функцій податкового агента, а також суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, нараховані платником єдиного податку відповідно до закону.

         2.11. До складу доходу, визначеного пунктом 2 цього Положення, не включаються:

– суми податку на додану вартість;

– суми коштів, отриманих за внутрішніми розрахунками між структурними підрозділами платника єдиного податку;

– суми фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, отриманої та поверненої протягом 12 календарних місяців з дня її отримання, та суми кредитів;

– суми коштів цільового призначення, що надійшли від Пенсійного фонду та інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, з бюджетів або державних цільових фондів, у тому числі в межах державних або місцевих програм;

– суми коштів (аванс, передоплата), що повертаються покупцю товару (робіт, послуг) - платнику єдиного податку та/або повертаються платником єдиного податку покупцю товару (робіт, послуг), якщо таке повернення відбувається внаслідок повернення товару, розірвання договору або за листом-заявою про повернення коштів;

– суми коштів, що надійшли як оплата товарів (робіт, послуг), реалізованих у період сплати інших податків і зборів, встановлених Податковим кодексом України, вартість яких була включена до доходу юридичної особи при обчисленні податку на прибуток підприємств або загального оподатковуваного доходу фізичної особи-підприємця;

– суми податку на додану вартість, що надійшли у вартості товарів (виконаних робіт, наданих послуг), відвантажених (поставлених) у період сплати інших податків і зборів, встановлених Податковим кодексом України;

– суми коштів та вартість майна, внесені засновниками або учасниками платника єдиного податку до статутного капіталу такого платника;

– суми коштів у частині надмірно сплачених податків і зборів, встановлених Податковим кодексом України, та суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що повертаються платнику єдиного податку з бюджетів або державних цільових фондів;

– дивіденди, отримані платником єдиного податку-юридичною особою від інших платників податків, оподатковані в порядку, визначеному Податковим кодексом України.

         2.12. Дохід визначається на підставі даних обліку, який ведеться відповідно до пункту 6 цього Положення.

         2.13. Визначення доходу здійснюється для цілей оподаткування єдиним податком та для надання права суб’єкту господарювання зареєструватися платником єдиного податку та/або перебувати на спрощеній системі оподаткування.

         2.14. При визначенні обсягу доходу, що дає право суб’єкту господарювання зареєструватися платником єдиного податку та/або перебувати на спрощеній системі оподаткування в наступному податковому (звітному) періоді, не включається дохід, отриманий як компенсація (відшкодування) за рішенням суду за будь-які попередні (звітні) періоди.

         2.15. Право на застосування спрощеної системи оподаткування в наступному календарному році мають платники єдиного податку за умови неперевищення протягом календарного року обсягу доходу, встановленого для відповідної групи платників єдиного податку. При цьому якщо протягом календарного року платники першої і другої груп використали право на застосування іншої ставки єдиного податку у зв’язку з перевищенням обсягу доходу, встановленого для відповідної групи, право на застосування спрощеної системи оподаткування в наступному календарному році такі платники мають за умови неперевищення ними протягом календарного року обсягу доходу, встановленого підпунктом 3) пункту 1.3. цього Положення.

         2.16. Об’єктом оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи є площа сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ), що перебуває у власності сільськогосподарського товаровиробника або надана йому у користування, у тому числі на умовах оренди.

         2.17. Базою оподаткування податком для платників єдиного податку четвертої групи для сільськогосподарських товаровиробників є нормативна грошова оцінка одного гектара сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень), з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного за станом на 1 січня базового податкового (звітного) року відповідно до порядку, встановленого Податковим кодексом України.

         Базою оподаткування податком для платників єдиного податку четвертої групи для земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ) є нормативна грошова оцінка ріллі в області, з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного за станом на 1 січня базового податкового (звітного) року відповідно до порядку, встановленого Податковим кодексом України.

 

3. Ставки податку

         3.1. Ставки єдиного податку для платників першої групи встановлюються на території ради у розмірі 10% до  прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі – прожитковий мінімум).

         3.2. Ставки єдиного податку для платників другої групи встановлюються на території ради у розмірі  20%  до  мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року) (далі – мінімальна заробітна плата),  

         3.2. Ставки єдиного податку для платників першої групи в залежності від виду господарської діяльності, встановлюються з розрахунку на календарний місяць згідно з Додатком 1 до цього Положення.

         3.3. Ставки єдиного податку для платників другої групи в залежності від виду господарської діяльності, встановлюються з розрахунку на календарний місяць згідно з Додатком 2 до цього Положення.

         3.4. Відсоткова ставка єдиного податку для платників третьої групи встановлюється у розмірі:

         1) 3% доходу – у разі сплати податку на додану вартість згідно з Податковим кодексом України;

         2) 5% доходу – у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку.

         Для фізичних осіб-підприємців, які здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння, ставка єдиного податку встановлюється у розмірі, визначеному підпунктом 2) цього пункту.

         3.5. Ставка єдиного податку встановлюється для платників єдиного податку першої – третьої групи (фізичні особи-підприємці) у розмірі 15%:

– до суми перевищення обсягу доходу, визначеного у підпунктах 1), 2) і 3) пункту 1.3. цього Положення;

– до доходу, отриманого від провадження діяльності, не зазначеної у реєстрі платників єдиного податку, віднесеного до першої або другої групи;

– до доходу, отриманого при застосуванні іншого способу розрахунків, ніж зазначений у цьому Положенні;

– до доходу, отриманого від здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування;

– до доходу, отриманого платниками першої або другої групи від провадження діяльності, яка не передбачена у підпунктах 1) або 2) пункту 1.3. цього Положення відповідно.

         3.6. Ставки єдиного податку для платників третьої групи (юридичні особи) встановлюються у подвійному розмірі ставок, визначених пунктом 3.4. цього Положення:

– до суми перевищення обсягу доходу, визначеного у підпункті 3) пункту 1.3. цього Положення;

– до доходу, отриманого при застосуванні іншого способу розрахунків, ніж зазначений у цьому Положенні;

– до доходу, отриманого від здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування.

         3.7. У разі здійснення платниками єдиного податку першої і другої груп кількох видів господарської діяльності застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений для таких видів господарської діяльності.

         3.8. Ставки, встановлені пдпунктами 3.1.-3.6. цього Положення, застосовуються з урахуванням таких особливостей:

– платники єдиного податку першої групи, які у календарному кварталі перевищили обсяг доходу, визначений для таких платників у пункті 1.3. цього Положення, з наступного календарного кварталу за заявою переходять на застосування ставки єдиного податку, визначеної для платників єдиного податку другої або третьої групи, або відмовляються від застосування спрощеної системи оподаткування.

         Такі платники до суми перевищення зобов'язані застосувати ставку єдиного податку у розмірі 15%.

         Заява подається не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу;

– платники єдиного податку другої групи, які перевищили у податковому (звітному) періоді обсяг доходу, визначений для таких платників у пункті 1.3. цього Положення, в наступному податковому (звітному) кварталі за заявою переходять на застосування ставки єдиного податку, визначеної для платників єдиного податку третьої групи, або відмовляються від застосування спрощеної системи оподаткування.

         Такі платники до суми перевищення зобов’язані застосувати ставку єдиного податку у розмірі 15%.

         Заява подається не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу;

– платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи - підприємці), які перевищили у податковому (звітному) періоді обсяг доходу, визначений для таких платників у пункті 1.3. цього Положення, до суми перевищення застосовують ставку єдиного податку у розмірі 15%, а також зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, у порядку, встановленому Податковим кодексом України.

         Платники єдиного податку третьої групи (юридичні особи), які перевищили у податковому (звітному) періоді обсяг доходу, визначений для таких платників у підпункті 1.3. цього Положення, до суми перевищення застосовують ставку єдиного податку у подвійному розмірі ставок, визначених

підпунктом 3.4. цього пункту, а також зобов’язані у порядку, встановленому цим Положенням , перейти на сплату інших податків і зборів, у порядку, встановленому Податковим кодексом України.

         Заява подається не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу;

– ставка єдиного податку, визначена для третьої групи у розмірі 3%, може бути обрана:

         - суб’єктом господарювання, який зареєстрований платником податку на додану вартість відповідно до розділу V Податкового кодексу України, у разі переходу ним на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви щодо переходу на спрощену систему оподаткування не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу;

         - платником єдиного податку третьої групи, який обрав ставку єдиного податку в розмірі 5%, у разі добровільної зміни ставки єдиного податку шляхом подання заяви щодо зміни ставки єдиного податку не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку календарного кварталу, в якому буде застосовуватися нова ставка та реєстрації такого платника єдиного податку платником податку на додану вартість у порядку, встановленому розділом V Податкового кодексу України;

         - суб'єктом господарювання, який не зареєстрований платником податку на додану вартість, у разі його переходу на спрощену систему оподаткування або зміни групи платників єдиного податку шляхом реєстрації платником податку на додану вартість відповідно до розділу V Податкового кодексу України і подання заяви щодо переходу на спрощену систему оподаткування або зміни групи платників єдиного податку не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу, в якому здійснено реєстрацію платником податку на додану вартість;

– у разі анулювання реєстрації платника податку на додану вартість у порядку,

встановленому розділом V Податкового кодексу України, платники єдиного податку зобов’язані перейти на сплату єдиного податку за ставкою у розмірі 3% (для платників єдиного податку третьої групи) або відмовитися від застосування спрощеної системи оподаткування шляхом подання заяви щодо зміни ставки єдиного податку чи відмови від застосування спрощеної системи оподаткування не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного

календарного кварталу, в якому здійснено анулювання реєстрації платником податку на додану вартість.

         3.9. Для платників єдиного податку четвертої групи розмір ставок податку з одного гектара сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду залежить від категорії (типу) земель, їх розташування та становить (у відсотках бази оподаткування):

– для ріллі, сіножатей і пасовищ (крім ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, а також сільськогосподарських угідь, що перебувають в умовах закритого ґрунту) – 0,95;

– для ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, – 0,57;

– для багаторічних насаджень (крім багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях) – 0,57;

– для багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, – 0,19;

– для земель водного фонду – 2,43;

– для сільськогосподарських угідь, що перебувають в умовах закритого ґрунту, – 6,33.

 

4. Податковий (звітний) період

         4.1. Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку першої, другої та четвертої груп є календарний рік.

         Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку третьої групи є календарний квартал.

         4.2. Податковий (звітний) період починається з першого числа першого місяця податкового (звітного) періоду і закінчується останнім календарним днем останнього місяця податкового (звітного) періоду. Попередній податковий (звітний) рік для новоутворених сільськогосподарських товаровиробників – період з дня державної реєстрації до 31 грудня того ж року. Податковий (звітний) період для сільськогосподарських товаровиробників, що ліквідуються, – період з початку року до їх фактичного припинення.

         4.3. Для суб’єктів господарювання, які перейшли на сплату єдиного податку із сплати інших податків і зборів, перший податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, що настає за наступним податковим (звітним) кварталом, у якому особу зареєстровано платником єдиного податку, і закінчується останнім календарним днем останнього місяця такого періоду.

         4.4. Для зареєстрованих в установленому порядку фізичних осіб - підприємців, які до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для першої або другої групи, перший податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, наступного за

місяцем, у якому особу зареєстровано платником єдиного податку.

         Для зареєстрованих в установленому законом порядку суб’єктів господарювання (новостворених), які протягом 10 календарних днів з дня державної реєстрації подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для третьої групи, перший податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, в якому відбулася державна реєстрація.

         4.5. Для суб’єктів господарювання, які утворюються в результаті реорганізації (крім перетворення) будь-якого платника податку, що має непогашені податкові зобов'язання чи податковий борг, які виникли до такої реорганізації, перший податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому погашено такі податкові зобов'язання чи податковий борг і подано заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування.

         4.6. У разі державної реєстрації припинення юридичних осіб та державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, які є платниками єдиного податку, останнім податковим (звітним) періодом вважається період, у якому відповідним контролюючим органом отримано від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації такого припинення.

         4.7. У разі зміни податкової адреси платника єдиного податку останнім податковим (звітним) періодом за такою адресою вважається період, у якому подано до контролюючого органу заяву щодо зміни податкової адреси.

 

5. Порядок нарахування та строки сплати єдиного податку

         Встановити, що порядок нарахування та строки сплати податку здійснюється відповідно до вимог статті 295 Податкового кодексу України у наступному порядку:

         5.1. Платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця. Такі платники єдиного податку можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного

року.

         5.2. Нарахування авансових внесків для платників єдиного податку першої і другої групп здійснюється контролюючими органами на підставі заяви такого платника єдиного податку щодо розміру обраної ставки єдиного податку, заяви щодо періоду щорічної відпустки та/або заяви щодо терміну тимчасової втрати працездатності.

         5.3. Платники єдиного податку третьої групи сплачують єдиний податок протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал.

         5.4. Сплата єдиного податку платниками першої – третьої груп здійснюється за місцем податкової адреси.

          

6. Ведення обліку і складання звітності платниками єдиного податку

         Ведення обліку і складання звітності платниками податку здійснюється відповідно до вимог статті 296 Податкового кодексу України. 

          

7. Особливості нарахування, сплати та подання звітності

з окремих податків і зборів платниками єдиного податку

         Особливості нарахування, сплати та подання звітності з окремих податків і зборів платниками податку здійснюється відповідно до вимог статті 297 Податкового кодексу України.

 

8. Порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування,

або відмови від спрощеної системи оподаткування

         Порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування, або відмови від спрощеної системи оподаткування платниками податку здійснюється відповідно до вимог статті 298 Податкового кодексу України.  

 

9. Порядок реєстрації та анулювання реєстрації платників

єдиного податку

         Порядок реєстрації та анулювання реєстрації платників єдиного податку

здійснюється відповідно до вимог статті 299  Податкового кодексу України.   

 

10. Відповідальність платників єдиного податку

         10.1. Контроль за дотриманням вимог податкового законодавства України щодо справляння єдиного податку на території Вікторівської сільської ради здійснюють відповідні контролюючі органи.

         10.2. За порушення податкового та іншого законодавства України при сплаті єдиного податку, за неподання чи порушення порядку заповнення та термінів подання податкової декларації контролюючим органам, за недостовірність наданої інформації платники податку несуть відповідальність відповідно до чинного законодавства України.

 

 

 

 

 

Сільський голова                                                                           В.В.Нечеснюк

 

 

 

 

 

 

                                                                                                             Додаток 1

                                                                                                                      до Положення                                                                                                                                  

 

 

Ставки єдиного податку

для платників першої групи на 2021 рік,

вводяться в дію з 01.01.2021

 

Код

Вид діяльності1

Ставка податку (у відсотках від розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб)

1

2

3

13.92

Виробництво готових текстильних виробів, крім одягу

10

14.13

Виробництво іншого верхнього одягу

10

31.09

Виробництво інших меблів

10

45.20

Технічне обслуговування та ремонт автотранспортних засобів

10

47.81

Роздрібна торгівля з лотків і на ринках харчовими продуктами,  напоями та тютюновими виробами

10

47.82

Роздрібна торгівля з лотків і на ринках текстильними виробами, одягом і взуттям

10

47.89

Роздрібна торгівля з лотків  на ринках іншими товарами

10

74.20

Діяльність у сфері фотографії

10

95.22

Ремонт побутових приладів домашнього та садового обладнання

10

95.23

Ремонт взуття та шкіряних виробів

10

96.02

Надання послуг перукарнями та салонами краси

10

                  

 

                   Інші види діяльності (крім зазначених у переліку)

 

 

10

 

 

 

 

 

Сільський голова                                                                  В.В.Нечеснюк

 

 

 

 

 

 

________

            1Вид діяльності зазначається згідно з Класифікацією видів економічної діяльності (ДК 009:2010; КВЕД-2010)

 

                                                                                                                                 Додаток 2

                                                                                                                                  до Положення                                                                                                                                       

 

Ставки єдиного податку

для платників другої групи на 2021 рік,

вводяться в дію з 01.01.2021

 

Код

Вид діяльності1

Ставка податку (у відсотках від розміру мінімальної заробітної плати)

1

2

3

01.11

Вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур

20

01.25

Вирощування ягід, горіхів, інших плодових дерев і чагарників

20

03.12

Прісноводне рибальство

20

10.41

Виробництво олії та тваринних жирів

20

10.61

Виробництво продуктів борошномельно-круп’яної промисловості

20

47.11

Роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами

20

47.19

Інші види роздрібної торгівлі в неспеціалізованих магазинах

20

47.24

Роздрібна торгівля хлібобулочними виробами, борошняними та цукровими кондитерськими виробами в спеціалізованих магазинах

20

47.73

Роздрібна торгівля фармацевтичними товарами в спеціалізованих магазинах

20

47.81

Роздрібна торгівля з лотків і на ринках харчовими продуктами,  напоями та тютюновими виробами

20

47.82

Роздрібна торгівля з лотків і на ринках текстильними виробами, одягом і взуттям

20

47.89

Роздрібна торгівля з лотків  на ринках іншими товарами

20

                   

 

                   Інші види діяльності (крім зазначених у переліку)

 

 

20

 

 

 

Сільський голова                                                                  В.В.Нечеснюк

 

________

            1Вид діяльності зазначається згідно з Класифікацією видів економічної діяльності (ДК 009:2010; КВЕД-2010)

Додаток 8

                                                                                      

                                                                                     ЗАТВЕРДЖЕНО

                                                                                            Рішення Вікторівської                                                                                         сільської ради                                                                                                   від ______  № _____/VІІ                                                                                                                      

                                                                                                                   

ПОЛОЖЕННЯ

про порядок обчислення та сплати транспортного податку

на території Вікторівської сільської ради

 

         Дане Положення про порядок справляння транспортного податку на території Вікторівської сільської ради (далі — Положення) розроблено відповідно до статтей 7, 10, 12, 265, 267 Податкового кодексу України (із змінами та доповненнями), пункту 24 частини 1 статті 26 та частини 1 статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

 

1. Загальні положення

         1.1. Положення про порядок обчислення та сплати транспортного податку   визначає правові засади його справляння та обов’язкові елементи податку у відповідності до Податкового кодексу України.

         1.2. Транспортний податок входить до складу податку на майно, який належить до місцевих податків.

         1.3. Терміни, наведені у цьому Положенні вживаються у значеннях, визначених у Податковому кодексі України.

         1.4. Норми цього Положення є обов’язковими для дотримання фізичними та юридичними особами-платниками транспортного податку, та контролюючими органами.

 

2. Платники податку

         2.1. Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, у тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що є об’єктами оподаткування.

 

3. Об’єкти оподаткування

         3.1. Об’єктами оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

 

4. База оподаткування

         4.1. Базою оподаткування є легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до пункту 3.1. цього Положення.

 

5. Ставка податку та податковий період

          5.1. Ставка податку становить 25 000 гривень на календарний рік за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до підпункту 3.1. цього Положення.

         5.2. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

 

6. Порядок обчислення та сплати податку

         6.1. Обчислення суми податку з об’єкта (об’єктів) оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку. Податкове (податкові) повідомлення-рішення про сплату суми (сум) податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (року).

         6.2. Платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об’єкта оподаткування декларацію за встановленою формою.

         6.3. У відповідності до підпункту 267.7.1. пункту 267.7. статті 267 Податкового кодексу України транспортний податок сплачується за об’єкти оподаткування, які зареєстровані на території Вікторівської сільської ради і зараховується до сільського бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.

 

7. Строки сплати податку

         7.1. Транспортний податок сплачується:

         – фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

         – юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

 

8. Контроль та відповідальність за порушення

податкового законодавства

         8.1. Контроль за дотриманням вимог податкового законодавства України щодо справляння транспортного податку на території Вікторівської сільської ради здійснюють відповідні контролюючі органи.

         8.2. За порушення податкового та іншого законодавства України при обчисленні та сплаті транспортного податку платники податку несуть відповідальність відповідно до чинного законодавства України.

 

 

 

 

Сільський голова                                                                           В.В.Нечеснюк

 

Аналіз регуляторного впливу

проекту рішення Вікторівської сільської ради

 «Про встановлення місцевих податків та зборів 

на території Вікторівської сільської ради на 2021 рік»

 

         Відповідно до статті 8  Закону України «Про засади державної регуляторної полiтики у сферi господарської дiяльностi».

 

 Назва регуляторного акту:

Проект рішення «Про встановлення місцевих податків та зборів на території Вікторівської сільської ради на 2021 рік»

 Регуляторний орган: Вікторівська сільська рада

 Розробник документа: виконавчий комітет Вікторівської сільської ради

 Контактний телефон: (04748) 7-52-42

 

 

І. Визначення та аналіз проблеми

 

         Статтею 10 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) визначено перелік місцевих податків та зборів. Відповідно до ст.12 ПКУ сільські, селищні, міські ради та ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, в межах своїх повноважень приймають рішення про встановлення місцевих податків та зборів.

         Відповідно до п.п.4 п.3 ст.12 ПКУ рішення про встановлення місцевих податків та зборів офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосовування встановлюваних місцевих податків та зборів або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом.

         Враховуючи вищевикладене виконавчим комітетом Вікторівської сільської ради щорічно розробляється проект рішення «Про встановлення місцевих податків та зборів» та офіційно оприлюднюється для отримання пропозицій та зауважень.

         Причини виникнення проблеми:

         У разі неприйняття рішення «Про встановлення місцевих податків та зборів» на 2021 рік, податки та збори будуть справлятися за мінімальними ставками, що спричинить втрати дохідної частини бюджету. Як наслідок відбудеться недофінансування місцевих програм, зокрема соціального забезпечення та соціального захисту, закладів освіти, охорони здоров'я.

         Підтвердження важливості проблеми:

         Важливість проблеми при затверджені місцевих податків та зборів полягає у оптимізації розмірів ставок місцевих податків та зборів на території Вікторівської сільської ради та збільшенні надходження коштів до сільського бюджету. Місцеві податки та збори зараховуються до сільського бюджету  та є його бюджетоутворюючим джерелом, а також забезпечують збалансованість дохідної частини бюджету.

 

Основні групи (підгрупи), на які проблема справляє вплив:

 

Групи (підгрупи)

Так

Ні

Громадяни

+

 

Органи місцевого самоврядування

+

 

Держава

+

 

Суб’єкти господарювання, у тому числі суб’єкти малого підприємництва

+

 

 

Обґрунтування неможливості вирішення проблеми за допомогою ринкових механізмів:

Зазначені проблеми не можуть бути розв’язані за допомогою ринкових механізмів, так як на державному рівні делеговано повноваження щодо встановлення ставок місцевих податків та зборів органам місцевого самоврядування шляхом прийняття відповідного рішення.

Обґрунтування неможливості вирішення проблеми за допомогою діючих регуляторних актів:

Зазначена проблема не може бути вирішена за допомогою діючих регуляторних актів з огляду на вимоги ПКУ. А саме, у разі, не встановлення місцевих податків та зборів, передбачених ст.10 ПКУ, рішенням сільської ради, такі податки та збори справляються виходячи з норм ПКУ із застосуванням їх мінімальних ставок, а плата за землю справляється із застосуванням ставок, які діяли до 31 грудня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування плати за землю.

 

ІІ. Цілі державного регулювання

 

         Впровадження регуляторного акту дозволить забезпечити реалізацію державної політики у податковій сфері, спрямовану на наповнення дохідної частини сільського бюджету та врегулювання спірних питань, що виникають у зв'язку із сплатою місцевих податків та зборів, а саме:

         - своєчасне наповнення сільського бюджету;

         - вирішення проблемних питань громади;

         - відкритість процедури, прозорість дій органу місцевого самоврядування при вирішенні питань щодо механізму справляння та порядок сплати податків та зборів;

         - приведення рішень сільської  ради  у  відповідність  до  норм  та вимог ПКУ;

         - встановлення доцільних та обґрунтованих розмірів ставок місцевих податків та зборів з урахуванням рівня платоспроможності суб’єктів господарювання;

         - збільшення        надходжень         до     сільського  бюджету    за рахунок встановлених місцевих податків та зборів;

         - здійснення планування та прогнозування надходжень від місцевих податків та зборів при формуванні бюджету;

         - забезпечення додаткових надходжень до сільського бюджету.

 

 

ІІІ. Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення

встановлених цілей

 

1. Визначення альтернативних способів:

 

Вид альтернативи

Опис альтернативи

Альтернатива 1

Ця альтернатива  є неприйнятною, так як нормативні акти сільської ради повинні відповідати чинному законодавству. В данному випадку відповідно до п.п.4 п.3 ст.12 ПКУ такі податки справляються виходячи з норм цього         Кодексу із застосуванням їх мінімальних ставок, а плата за землю справляється із застосуванням ставок, які діяли  до 31 грудня року, щопередує бюджетному періоду, в         якому планується застосування плати за землю. Це призведе до втрат бюджету та недофінансування заходів соціального значення сільської ради.

 

Не виносити на розгляд сесії

Вікторівської сільської ради та

не приймати рішення «Про встановлення місцевих податків та зборів на 2021 рік»

 

 

Альтернатива 2

Ця альтернатива є єдиною прийнятною, так як

спрямована         на виконання вимог чинного

законодавства. Прийняття данного рішення

сільською радою забезпечить встановлення

чітких та прозорих механізмів справляння та

сплати місцевих податків та зборів на території Вікторівської сільської ради та відповідне наповнення сільського бюджету,

створенню фінансової основи самодостатності територіальної громади.

Винести    на    розгляд    сесії

Вікторівської сільської ради та прийняти рішення «Про встановлення місцевих податків та зборів на 2021 рік»

 

2. Оцінка вибраних альтернативних способів досягнення

Оцінка впливу на сферу інтересів органів місцевого самоврядування

 

Вид

альтернативи

Вигоди

Витрати

Альтернатива 1

Відсутні

Відсутні

Альтернатива 2

Забезпечення відповідних надходжень до сільського бюджету від сплати місцевих податків та зборів.

Створення фінансових можливостей для задоволення соціальних та інших потреб територіальної громади.

Виконання вимог чинного законодавства.

Витрати пов’язані

з підготовкою

регуляторного

акту та проведення

відстежень

результативності

даного регуляторного

акту та процедур з

його опублікування

Оцінка впливу на сферу інтересів громадян

 

Вид

альтернативи

Вигоди

Витрати

Альтернатива 1

Сплата податків за мінімальними ставками, передбаченими Податковим кодексом України.

Витрати пов’язані лише зі сплатою земельного податку

Альтернатива 2

Сплата податків та зборів за

обґрунтованими ставками. Отримання можливості для   підвищення рівня

соціальної   захищеності територіальної громади в цілому та кожного мешканця Вікторівської

сільської ради.

Сплата податків за

запропонованими ставками.

Оцінка впливу на сферу інтересів суб’єктів господарювання

 

Вид альтернативи

Вигоди

Витрати

Альтернатива 1

Сплата податків за мінімальними ставками, передбаченими Податковим  кодексом України.

Витрати пов’язані лише зі сплатою земельного податку.

Альтернатива 2

Обґрунтована сплата місцевих податків та зборів на 2021 рік на території Вікторівської сільської ради. Відкритість процедури, прозорість дій органу місцевого самоврядування.

Витрати відповідно до запропонованого регуляторного акту. Сплата податків та зборів за встановленими ставками.

ІV. Вибір найбільш оптимального альтернативного способу

досягнення цілей

 

Рейтинг результативності (досягнення цілей під час

вирішеня проблеми)

Бал результативності

(за чотирибальною системою оцінки)

Коментарі щодо присвоєння відповідного бала

Альтернатива 1

1 - цілі прийняття регуляторного акту, які не можуть бути досягнуті (проблема продовжує існувати)

Цілі прийняття регуляторного акту, які не можуть бути досягнуті. Проблема продовжує існувати, відсутність надходжень до бюджету. Не будуть профінансовані заходи соціального, економічного та інженерного значення сільської ради (благоустрій, утримання та ремонт комунальних закладів тощо).

 

Альтернатива 2

3 – цілі прийняття

регуляторного

акту, які можуть

бути досягнуті

майже повною

мірою (усі

важливі аспекти

проблеми існувати не будуть)

Цілі прийняття регуляторного акту будуть досягнуті повною мірою; прийняття рішення відповідає вимогам чинного законодавства, приводить ставки по місцевих податках та зборах у відповідність до вимог         ПКУ. Наповнення дохідної частини      сільського бюджету.

Прийняттям вказаного рішення буде

досягнуто балансу інтересів громади

і платників податків та зборів.

 

 

         Вартість балів визначається за чотирибальною системою оцінки ступеня досягнення визначених цілей, де:

         4 - цілі прийняття регуляторного акту, які можуть бути досягнуті повною мірою (проблема більше існувати не буде);

         3 - цілі прийняття регуляторного акту,  які  можуть  бути  досягнуті майже повною мірою (усі важливі аспекти проблеми існувати не будуть);

         2 - цілі прийняття регуляторного акту, які можуть бути досягнуті частково (проблема значно зменшиться, деякі важливі та критичні аспекти проблеми залишаться невирішеними);

         1 - цілі прийняття регуляторного акту, які не можуть бути досягнуті  (проблема продовжує існувати).

 

 

Рейтинг результатив

ності

Вигоди (підсумок)

Витрати (підсумок)

Обґрунтування відповідного

місця альтернативи у

рейтингу

Альтернатива 1

Держава: Відсутні Громадяни:

Сплата податків за мінімальними ставками, передбаченими ПКУ

Суб’єкти

господарювання: Сплата податків за мінімальними ставками, передбаченими Податковим

кодексом України

Держава: Відсутні Громадяни: Відсутні Суб’єкти

господарюванн я: наявні витрати

Зменшення надходжень      до сільського бюджету, підвищення соціальної напруги            за причини погіршення якості життя членів громади

Альтернатива 2

Держава: - надходження додаткових коштів до сільського бюджету, спрямування додаткового фінансового ресурсу на соціально- економічний розвиток громади. Громадяни: Сплата податків та зборів за

обґрунтованими

ставками

Суб’єкти

господарювання: Сплата податків та зборів за обґрунтованими ставками.

Держава: Витрати, пов'язані з підготовкою регуляторного акту та його офіційним опублікуванням в друкованому засобі масової інформації.

Громадяни: Сплата податків та зборів за встановленими

ставками

Суб’єкти

господарюванн я: Сплата податків та зборів за запропонованим и ставками.

 

При виборі зазначеної альтернативи буде максимально досягнуто цілі державного регулювання.

 

Рейтинг

Аргументи щодо переваги обраної альтернативи/причини відмови від альтернативи

Оцінка ризику зовнішніх

чинників на дію запропонованого регуляторного

акту

Альтернатива 1

Альтернатива 1 не дає можливості досягнути поставлених цілей державного регулювання, на відміну від альтернативи 2. У разі не прийняття регуляторного акту, податки та збори не сплачуватимуться в повному обсязі, що спричинить втрати дохідної частини бюджету і відповідно невиконання бюджетних програм. Вказана альтернатива є неприйнятною.

Відсутні

Альтернатива 2

Для досягнення встановлених цілей державного регулювання, перевага була надана даній альтернативі оскільки проектом рішення запропоновано встановлення на законних підставах розмірів ставок податків та зборів.

Прийняття проекту дозволить забезпечити стабільні надходження податків та зборів до сільського бюджету.

Проект рішення є нормативно- правовим актом, зовнішніми факторами впливу на його дію є  внесення змін до чинного законодавства України         або

виникнення необхідності в нормативному врегулюванні певних правовідносин.

Індикаторами можуть бути процеси та явища соціально- економічного характеру (прискорення або уповільнення змін економічного зростання, політичні впливи, дефіцит, ресурсів тощо).

 

 

      Таким чином для реалізації обрано Альтернативу 2 – встановлення економічно-обґрунтованих місцевих податків та зборів, що є посильними для платників податків, та забезпечить фінансову основу самостійності органу місцевого самоврядування – Вікторівської сільської ради.

 

V. Механізми та заходи, які забезпечать розв’язання визначеної

проблеми

 

               Запропоновані механізми регуляторного акту, за допомогою яких можна розв’язати проблему:

               Механізм розв’язання визначеної проблеми полягає у прийнятті відповідно до Бюджетного та Податкового кодексів України рішення сесії Вікторівської сільської ради «Про встановлення місцевих податків та зборів на території Вікторівської сільської ради на 2021 рік»», а саме: цей спосіб досягнення цілей є оптимальним шляхом вирішення проблеми й ґрунтується на загальнообов’язковості виконання норм рішення всіма учасниками правовідносин у системі оподаткування. ПКУ визначено платників податку: фізичні особи та юридичні особи (резиденти і нерезиденти України). При здійсненні регуляторної діяльності розглядаються обґрунтовані пропозиції та зауваження до проекту рішення, надані суб’єктами господарювання, представниками територіальної громади в установленому законом порядку.

               Задля забезпечення виконання вимог чинного законодавства України, інформування громадськості відносно регуляторного акту здійснюється на офіційному веб-сайті Вікторівської сільської ради в мережі Інтернет.

               З метою забезпечення інформованості громади та суб’єктів господарювання повідомлення про оприлюднення регуляторного акту – проекту рішення здійснено на офіційному веб-сайті Вікторівської сільської ради в мережі Інтернет.

               Таким чином, упровадження регуляторного акту забезпечить дотримання норм чинного податкового законодавства як органами державної податкової служби, органами місцевого самоврядування, так і суб’єктами господарювання та громадянами, що сплачують податки та збори на території Вікторівської сільської ради, у порядку та на умовах, визначених ПКУ і цим регуляторним актом.

                   При встановленні місцевих податків та зборів очікувані вигоди будуть завжди менші ніж витрати на регулювання, оскільки витрати на регулювання складаються з прямих витрат (які дорівнюють очікуваним надходженням) та адміністративних витрат суб’єктів господарювання.

               Тобто, прийняття рішення Вікторівської сільської ради «Про встановлення місцевих податків та зборів на території вікторівської сільської ради на 2021 рік» є єдиним і безумовним шляхом вирішення проблеми і ґрунтується на загальнообов’язковості виконання.

 

VІ. Оцінка виконання вимог регуляторного акту залежно від

ресурсів, якими розпоряджаються органи виконавчої влади

чи органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні

особи, які повинні проваджувати або виконувати ці вимоги

 

      Адміністрування даного регуляторного акту буде проводитись на рівні ДФС. Органи місцевого самоврядування наділенні повноваженнями лише встановлювати ставки податків та зборів, не змінюючи порядок їх обчислення, сплати та інші адміністративні процедури.

 

VІІ. Обґрунтування запропонованого строку дії регуляторного акту

 

      Строк дії запропонованого регуляторного акту - один рік, що є достатнім для розв’язання проблеми та досягнення цілей державного регулювання.

      Виходячи із норм п. 5 ст. 2, ст. 3 Бюджетного Кодексу України бюджетний період для всіх бюджетів, що складають бюджетну систему України, становить один календарний рік, що починається 1 січня кожного року і закінчується 31 грудня того ж року.

         Тобто, орган місцевого самоврядування, в рамках визначених Бюджетним та Податковим кодексами України, мають до 15 липня кожного року прийняти рішення на наступний рік з визначенням обов’язкових елементів, встановлених положеннями кодексів для місцевих податків та зборів.

         Проте, в разі внесення змін до чинного податкового законодавства на державному рівні, що впливатимуть на дію даного регуляторного акту, та необхідності зміни розміру ставок та доповнень за потребою до нього будуть вноситись відповідні коригування.

 

VІІІ. Визначення заходів, за допомогою яких здійснюватиметься

відстеження результативності дії регуляторного акту

 

         Відстеження результативності регуляторного акту буде здійснюватися виконавчим комітетом Вікторівської сільської ради.

         Базове відстеження результативності буде здійснено до дня набрання чинності цим регуляторним актом.

         Повторне відстеження результативності буде проведено через рік з дня набрання чинності цим регуляторним актом.

         У рамках статистичного методу відстеження буде проведено на підставі  даних  ДФС  про  надходження  коштів  до   сільського  бюджету в частині місцевих податків та зборів та кількості платників.

 

 

 

 

 

Сільський голова                                                                       В.В.Нечеснюк